Prodej

 
 • Prodej nemovitosti

  Prodej nemovitosti je proces, jehož snahou je na straně prodávajícího prodat nemovitost co nejrychleji, inkasovat co nejvyšší cenu a strávit s prodejem co nejméně času, na rozdíl od kupujícího, který se naopak snaží nakoupit nemovitost za co nejnižší částku.

  Prodej nemovitosti lze realizovat vlastními silami nebo prostřednictvím takzvaného zprostředkovatele (realitní kanceláře, realitního makléře), který zná potřebné postupy a má nastavené systémy a ověřené strategie, jak Vaši nemovitost co nejlépe prodat. 

 • Dražba

  Dražba, je forma obchodování nemovitostí, při kterém není předem stanovena cena. Ta se určí právě průběhem dražby prostřednictvím soutěže několika nakupujících či prodávajících. Organizátor dražby (dražební společnost, dražebník) si od prodávajícího nárokuje provizi, jejíž výše je předem určená, nejčastěji procenty z konečné ceny vydražené nemovitosti.

 • Investice

  Investice je jednorázově nebo krátkodobě vynaložený zdroj či peněžní výdaj, u kterého se očekává jeho přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

 • Development

  Realitní development je soubor kroků vedoucí k úspěšné realizaci stavebního projektu. Již z překladu anglického slova development (= vývoj, rozvoj) vyplývá nejpřesnější definice.

 • Dům

  Dům je stavba pro bydlení, v níž je více než polovina podlahové plochy místností a prostorů určena pro bydlení a která může mít nejvýše tři samostatné byty. Zároveň dle ČSN 73 4301 obsahuje nanejvýš dvě nadzemní podlaží, jedno podzemní podlaží a podkroví. V případě potřeby, může dům sloužit i k různým jiným účelům, např. skladovací prostory, výrobní a průmyslové prostory, administrativní zázemí apod.

 • Pozemek

  Pozemek je část zemského povrchu pod i nad zemí oddělený od sousedních částí hranicí územní jednotky nebo hranicí katastrálního území, hranicí vlastnickou, hranicí stanovenou regulačním plánem, územním rozhodnutím nebo územním souhlasem, hranicí jiného práva, hranicí rozsahu zástavního práva, hranicí rozsahu práva stavby, hranicí druhů pozemků, popřípadě rozhraním způsobu využití pozemků. Může měnit své hranice, může být spojen (sloučen) s jiným pozemkem nebo může být naopak rozdělen.

 • Byt

  Byt je uzamykatelný prostor v bytovém domě, který obsahuje jednu nebo více obyvatelných místností, kuchyň, místnost se sociálním zařízením a koupelnou. Všechny tyto místnosti jsou propojeny chodbou. Mezi obývací místnosti můžeme řadit obývací pokoj, ložnici, pracovna a ostatní obyvatelné místnosti. Naopak předsíň, chodba, kuchyně, koupelna či záchod se za místnosti nepočítají.

 • Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

  Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) hodnotí budovy na základě typizovaného užívání, a díky tomu lze budovy objektivně porovnat a zjistit jejich energetickou náročnost. Posuzovanou budovu porovnává z hlediska spotřeby energie na její kompletní provoz, tzn. potřebnou energii na ohřev teplé vody, vytápění, umělé osvětlení, vzduchotechniku, popř. klimatizační techniku.

 • Odhad ceny nemovitosti

  Odhad ceny nemovitosti je dokument, který vyžaduje banka v případě poskytnutí hypotečního úvěru na nemovitost. Tento odhad jí následně slouží při rozhodnutí o výši udělené hypotéky, jelikož díky odhadu ví, jak velkou částku bude schopna za nemovitost utržit v případě, že klient nebude splácet.

 • Úschova peněz

  Úschova peněz je jednou z nejjistějších cest jak při koupi nemovitosti předat protistraně peníze a mít při tom jistotu, že se k nim protistrana dostane až v momentě, kdy je prodej úspěšně dokončen a nemovitost je přepsána na katastru nemovitostí do vlastnictví kupujícího.

 • Garáž

  Garáž je samostatně stojící stavba určená k parkování jednoho nebo více motorových vozidel. Bývá propojená s obytným domem, ale není to pravidlem. Můžete se setkat také s řadovými garážemi nebo hromadnými garážemi. Řadová garáž je garáž s vlastním vjezdem, která však stojí v jedné řadě s dalšími garážemi jiných majitelů. Hromadná garáž je objekt sjedním vjezdem s více parkovacími místy bez uzamykatelného ohraničení nebo s uzamykatelným ohraničením. Umístění garáže bývá většinou v úrovni terénu nebo pod úrovní terénu.

 • Hausbót

  Hausbót je loď přizpůsobená celoročnímu bydlení. Pro hausbóty je v na březích řek a v přístavech vyhrazen speciální prostor, ve kterém mohou trvale kotvit. Hausbóty mnohdy nemají ani motor a musí být taženy lodí do místa určení. V poslední době se jedná o čím dál, tím více žádaný způsob bydlení.

 • Mobilní dům

  Mobilní dům, někdy také nazývaný německým výrazem Mobilheim, je obydlí „na kolech“ umožňující jednoduchý transport z místa na místo, dle požadavků majitele. Jsou skvělou alternativou pro sezónní bydlení nebo jako rekreační obydlí. Ve státech s příhodnějšími klimatickými podmínkami není výjimkou, že jsou využívány i k trvalému užívání, protože náklady na pořízení a provoz takových domů je ve srovnání s klasickými byty nesrovnatelně nižší.

 • Vinný sklep

  Vinný sklep je prostor pod úrovní země se stálou teplotou a vlhkostí využívaný ke skladování vína. Právě díky stálé teplotě a tmě ochraňuje skladované víno od potenciálně škodlivých vnějších vlivů a příliš rychlého stárnutí. Vinné sklepy se zpravidla budují jako samostatně stojící objekty.

 • Půdní prostor (půda)

  Půdní prostor, nebo také zkráceně půda, je obytný prostor pod střechou. V minulosti byl tento prostor v domech využíván k sušení prádla nebo skladování nepotřebných věcí, ale v posledních několika letech je čím dál, tím více využíván k bydlení, zejména pak v atraktivních městských částech, kde příliš nedochází k prodeji klasických bytových jednotek a půdní vestavba je tak jediný způsob, jak v dané lokalitě bydlet.

 • Maringotka

  Maringotka je mobilní obytný prostor speciálně konstruovaný tak, aby se dal táhnout za nákladním autem nebo jiným vozidlem většího obsahu. Maringotky jsou zpravidla užívány jako obydlí dělníků na stavbách, šatny, převlékárny, sociální zařízení sklady apod.

 • Zahraniční nemovitost

  Zahraniční nemovitost je jakákoliv nemovitost v zahraničí, kterou může občan České republiky vlastnit. Jedná se o zajímavou finanční investici, od které se dá očekávat další zhodnocení v budoucnosti. Navíc je možné nemovitost pronajímat a díky tomu pokrýt celou nebo větší část hypoteční splátky.

 • Úvěr

  Úvěr je forma půjčky, při které si fyzická nebo právnická osoba půjčí peníze od věřitele (fyzická nebo právnická osoba) a je ochotna za tuto půjčku po uplynutí nebo ještě v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok. Věřitelem bývá zpravidla banka, pro kterou je úvěr hlavním aktivem, zajišťující příjmy, ale může to být i jakýkoliv jiný právní subjekt.

  Nabízených typů úvěrů je velké množství a dělíme je do několika základních kategorií:

 • Jak vybrat správného realitního makléře nebo realitní kancelář?

  Několik malovaných anonymních obličejů. U poloviny je červený křížek a u druhé zelené odškrtnutí jakože v pořádku.

  Nákup nebo prodej nemovitosti je zásadním rozhodnutím v životě každého z nás a je potřeba toto rozhodnutí učinit s přihlédnutím ke všem podstatným věcem. Cílem každého prodávajícího je samozřejmě nakoupit co nejvýhodněji a prodávajícího zase prodat s co nejvyšším ziskem. V takovou chvíli je dobré se obrátit na realitní kancelář a vybrat si svého realitního makléře, který pomůže obchod zprostředkovat a zajistí, abyste nezapomněli na žádný z potřebných kroků. Jak ale vybrat toho nejlepšího a jaké informace a služby po něm chtít?

 • Jak stanovit kupní cenu nemovitosti?

  Fotografie pána, který drží červenou maketu domu a druhou rukou naznačuje gesto zdviženého palce

  Možná jste se právě rozhodli prodat nemovitost a určitě je Vaším cílem inkasovat co nejvyšší částku. Podle čeho, ale cenu nastavit, abyste nepřestřelili nebo významně nepodstřelili realitu? A co když Váš návrh nikdo neakceptuje, nemovitost se neprodá a zůstane v nabídce příliš dlouho?

 • Při prodeji nemovitosti vsaďte na zkušenosti realitní kanceláře

  Cílem každého prodávajícího je, prodat nemovitost co nejrychleji, inkasovat co nejvyšší cenu a strávit prodejem co nejméně času. Většina majitelů však na začátku stojí před zásadní otázkou. Realizovat prodej na vlastní pěst nebo zvolit prodej přes realitní kancelář.

 • Kdy je lepší financovat hypotékou a kdy stavebním spořením?

  Málokdo z nás má v dnešní době našetřeno tolik financí, aby mohl koupit dům nebo byt, případně realizovat rozsáhlejší rekonstrukci, z vlastních peněz. Mnohem častější je financování pomocí úvěru ze stavebního spoření nebo hypotékou. Kdy je ale lepší využít úvěr a kdy hypotéku?

  Vaše volba závisí na mnoha okolnostech, např. měsíčním příjmu, pracovní smlouvě na dobu neurčitou, možnosti ručit nemovitostí, množství naspořených peněz apod. Dle těchto okolností se Vám buď rozšíří, nebo zúží možnosti realizace.

 • Prodej rodinného domu Šeberov

  Exklusivně nabízíme prodej velkoryse řešeného domu 4+1 s garáží a zahradním domkem v ulici Bělásková, Šeberov. K domu náleží zahrada o rozloze 1006m2 s okrasnými dřevinami. Dispozice domu a obytný prostor je řešen v "americkém stylu". V přízemí se nachází moderní kuchyně s vestavěnými spotřebiči a kuchyňským ostrůvkem, navazuje jídelna. Dominantu domu tvoří prostorný obývací pokoj se sedací soupravou, francouzskými okny, krbem a relaxační zónou.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Je lepší prodávat rekonstruovaný nebo nerekonstruovaný byt?

  Rádi byste prodali byt a nevíte, jestli se před tím ještě pustit do rekonstrukce, aby byl u zájemců žádanější, a vy jste mohli nasadit vyšší prodejní cenu? Nebo přemýšlíte nad jednodušší a pohodlnější cestou a byt se pokusíte prodat v současném stavu? Která z variant je lepší?

 • Zeleneč

  Exklusivně nabízíme prodej rodinného domu o dispozici 4+kk s dvěma koupelnami, šatnou, garáží a parkovacím místem u domu. K domu náleží udržovaná zahrada se vzrostlou zelení a pergolou s posezením. Přízemí dvoupatrového cihlového domu sestává ze zádvěří (7m), koupelny se sprchovým koutem a wc (3m), obývacího pokoje s velkým kuchyňským koutem (38m) a garáží (16,5m). Do chodby (9,5m) v druhém patře vede dřevěné schodiště.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 

  4+1

 • Družstevní bydlení hlásí návrat na výsluní

  ŠŤASTNÝ PÁR PŘEBÍRÁ KLÍČE OD NEMOVITOSTI

  Družstevní bydlení není žádnou novinkou a v České republice je využívané již desítky let. V porevoluční době však u obyvatel převládla touha po vlastnictví nemovitosti a mnoho lidí začalo preferovat nákup bytu do osobního vlastnictví. Tyto roky však již pominuly a družstevní byty opět začínají být žádaným artiklem.

 • Za co všechno musím zaplatit, když kupuji nemovitost?

  Hotovo, právě jste se dohodli, že tento byt koupíte. Je přesně podle představ a cena je pro Vás akceptovatelná. Víte ale, že kupní cena není finální výdaj při koupi nemovitosti? Na jaké poplatky a provize se musíte připravit?

 • Rozhodnutí nejvyššího správního soudu mění přístup Finanční správy k platbě za daň z nabytí nemovitosti

  Prodávající nemovitostí a současně plátci DPH, kteří v období od 1. ledna 2014 do 31. října 2016 zaplatili daň z nabytí nemovitých věcí ze smluvní ceny včetně DPH, nyní mohou podat dodatečné daňové přiznání a požádat o vrácení části daně z nabytí nemovitých věcí. Umožňuje to opakované rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, jehož rozsudek se nyní rozhodla respektovat také Finanční správa ČR.

 • Nástrahy a hrozby při koupi bytu

  Plánujete koupi bytu? Máte jej již vybraný a jste před podpisem smlouvy? Tak možná ještě chvíli vyčkejte a zkuste si ověřit všechny důležité informace o vyhlédnuté nemovitosti. Na co si dát pozor a kam si pro informace zajít?

  Technický stav nemovitosti a společných prostor

 • Tipy na rychlý prodej nemovitosti

  Při pravidelném pročítání nabídky nemovitostí k prodeji jednotlivých realitních kanceláří téměř vždy narazíte na byty nebo domy, které jsou k mání i několik měsíců. Takové prodeje se stávají pro majitele doslova noční můrou a dost často ve finále i prodělečným obchodem. Jaké kroky učinit, aby se zrovna ten Váš nedostal do skupiny nemovitostí, u kterých je cedule “Na prodej” pokrytá prachem a pavučinami?

 • Práva kupujícího na uplatnění reklamace při koupi nemovitosti

  Stává se to často. Koupíte byt, na který jste šetřili své úspory, platíte hypotéku a po několika týdnech až měsících zjistíte, že ne všechny části nemovitosti jsou v tak perfektním stavu, jak jste si mysleli a jak Vám bylo prezentováno. Jaké kroky můžete v takové situaci podniknout? Existuje vůbec nějaká obrana?

 • Prodej dvougeneračního domu 6+2kk v Benicích

  Prodej tohoto domu byl trochu oříšek s ohledem na jeho dispozici, jednalo se o třípodlažní atipický dům. I přes skutečnost, že se šlo o dvougenerační dům, který měl dvě bytové jednotky se samostatnými vchody, prodej byl relativně obtížný. Nakonec se však prodej zdařil a i za rozumnou cenu. Úspěšnost prodeje byla podpořena jednak lokalitou, ale také velice korektním jednáním majitelů.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Prodej stylové chaty - Loučky u Turnova

  Tuhle krásnou nemovitost jsem prodával  se spoustou překážek, které píše život.   I přesto, že dovolím si tvrdit, že cena 1.600 000,-Kč, byla  velkým úspěchem, neboť první patro - podkroví,  je připravené na vybudování. Následně jeden vážný zájemce - složená, ale propadlá záloha, neboť, občas si lidé  své záměry rozmyslí.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Liberecký

  kraj_kod: 
  CZ051
  Nemovitost: 
 • Prodej zrekonstruovaného bytu 1+kk - Praha 3

  Prodej bytu 1+kk  jak už to v této kategorii provázel velký zájem . První, nejrychlejší byl pan Honza, mladý muž, který se rozhodl postavit na vlastní nohy. S podporou báječné maminky si začal vyřizovat   financování prostřednictvím hypotéky. Nejen "nezkušené" mládí, ale v tomto případě i neprofesionální přístup pracovníka banky nás všechny dostalo do situace, kdy se blížil konec rezervace, a vše bylo v nedohlednu.   Honza s podporou  maminky nakonec vše dotáhl do konce.  Snažím se s každým klientem zůstat v kontaktu.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Prodej bytu 3+kk v OV Praha 9

  Tento prodej bytu    si budu pamatovat tím, že jsem měl vážného zájemce, který v tomto bytě byl celkem 3x. Už to vypadalo, že to dotáhneme, ale manželka rozhodla jinak. Pak přišel mladý pár, se kterým jsme ten prodej dotáhli do rychlého a zdárného konce. A já byl rád, že jsem  prodávajícímu dokázal to, co jsem mu slíbil na začátku.  prodat byt, aby mohl začít stavět svůj vlastní dům.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Prodej bytu 2+1 v OV - Praha 8

  Prodej  bytů ve starší zástavbě je vždy obklopen vzpomínkami na historii.  Byt si vybral mladý můž, který mě utkvěl v paměti tím, že než řekl ano, tak běhal z metrem po bytě společně se svojí sestrou, vše měřil a maloval. Spousta plánů, včetně stěhování piána do 3 patra bez výtahu.   A spousta dalších postřehů, které si zdovolením už nechám jen pro sebe.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 

  2+1

 • Prodej zemědělské půdy

  Někdy se může zdát jednoduché najít zemědělce a prodat mu  kus pole. Tady jsem měl prodávajícího až z Vídně.  Nevýhodou bylo, že se jednalo o mnoho pozemků, které byly vždy na různých místech v rámci celých Středních Čech. Nakonec se podařilo najít kupce, který si vše koupil jako celek.  Obchod, který  se dotáhl do konce  po telefonu a u Mc.Donalda.  Následné administrativní  kolečko bylo již radostí.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Středočeský

  kraj_kod: 
  CZ020
  Nemovitost: 
 • Prodej bytu 1+1 v DV - Neratovice

  Prodej tohoto bytu se uskutečnil   ve velice rychlé době. Sešlo se několik faktorů.  Velká poptávka po malých bytech v lokalitě,  reálná cena, a  zájem.  Když už to vypadalo, že to bude jako v pohádce, tak největší - nejhumornější část prodeje nás ještě čekala.  Byt kupovala dvojice kamarádek jako investiční záležitost.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Středočeský

  kraj_kod: 
  CZ020
  Nemovitost: 

  1+1

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Prodej