Investice

 
 • Dražba

  Dražba, je forma obchodování nemovitostí, při kterém není předem stanovena cena. Ta se určí právě průběhem dražby prostřednictvím soutěže několika nakupujících či prodávajících. Organizátor dražby (dražební společnost, dražebník) si od prodávajícího nárokuje provizi, jejíž výše je předem určená, nejčastěji procenty z konečné ceny vydražené nemovitosti.

 • Investice

  Investice je jednorázově nebo krátkodobě vynaložený zdroj či peněžní výdaj, u kterého se očekává jeho přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

 • Development

  Realitní development je soubor kroků vedoucí k úspěšné realizaci stavebního projektu. Již z překladu anglického slova development (= vývoj, rozvoj) vyplývá nejpřesnější definice.

 • Dům

  Dům je stavba pro bydlení, v níž je více než polovina podlahové plochy místností a prostorů určena pro bydlení a která může mít nejvýše tři samostatné byty. Zároveň dle ČSN 73 4301 obsahuje nanejvýš dvě nadzemní podlaží, jedno podzemní podlaží a podkroví. V případě potřeby, může dům sloužit i k různým jiným účelům, např. skladovací prostory, výrobní a průmyslové prostory, administrativní zázemí apod.

 • Komerční nemovitost

  Jakákoliv nemovitost (dům, byt, pozemek, nebytový prostor, skladový prostor, výrobní prostor), která slouží k vytváření zisku vlastníka nemovitosti. Každá komerční nemovitost má svého majitele a správce (fyzická i právnická osoba) a její zisk podléhá zdanění dle platných zákonů.

 • Byt

  Byt je uzamykatelný prostor v bytovém domě, který obsahuje jednu nebo více obyvatelných místností, kuchyň, místnost se sociálním zařízením a koupelnou. Všechny tyto místnosti jsou propojeny chodbou. Mezi obývací místnosti můžeme řadit obývací pokoj, ložnici, pracovna a ostatní obyvatelné místnosti. Naopak předsíň, chodba, kuchyně, koupelna či záchod se za místnosti nepočítají.

 • Vinný sklep

  Vinný sklep je prostor pod úrovní země se stálou teplotou a vlhkostí využívaný ke skladování vína. Právě díky stálé teplotě a tmě ochraňuje skladované víno od potenciálně škodlivých vnějších vlivů a příliš rychlého stárnutí. Vinné sklepy se zpravidla budují jako samostatně stojící objekty.

 • Půdní prostor (půda)

  Půdní prostor, nebo také zkráceně půda, je obytný prostor pod střechou. V minulosti byl tento prostor v domech využíván k sušení prádla nebo skladování nepotřebných věcí, ale v posledních několika letech je čím dál, tím více využíván k bydlení, zejména pak v atraktivních městských částech, kde příliš nedochází k prodeji klasických bytových jednotek a půdní vestavba je tak jediný způsob, jak v dané lokalitě bydlet.

 • Mobilní stánek

  Mobilní stánek je pojízdný obchod převozitelný z jednoho místa (akce) na druhou. Mobilní stánky jsou využívané v rámci různých trhů a jiných prodejních akcí, jako zázemí prodávajícího.

 • Zahraniční nemovitost

  Zahraniční nemovitost je jakákoliv nemovitost v zahraničí, kterou může občan České republiky vlastnit. Jedná se o zajímavou finanční investici, od které se dá očekávat další zhodnocení v budoucnosti. Navíc je možné nemovitost pronajímat a díky tomu pokrýt celou nebo větší část hypoteční splátky.

 • Úvěr

  Úvěr je forma půjčky, při které si fyzická nebo právnická osoba půjčí peníze od věřitele (fyzická nebo právnická osoba) a je ochotna za tuto půjčku po uplynutí nebo ještě v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok. Věřitelem bývá zpravidla banka, pro kterou je úvěr hlavním aktivem, zajišťující příjmy, ale může to být i jakýkoliv jiný právní subjekt.

  Nabízených typů úvěrů je velké množství a dělíme je do několika základních kategorií:

 • Jak stanovit kupní cenu nemovitosti?

  Fotografie pána, který drží červenou maketu domu a druhou rukou naznačuje gesto zdviženého palce

  Možná jste se právě rozhodli prodat nemovitost a určitě je Vaším cílem inkasovat co nejvyšší částku. Podle čeho, ale cenu nastavit, abyste nepřestřelili nebo významně nepodstřelili realitu? A co když Váš návrh nikdo neakceptuje, nemovitost se neprodá a zůstane v nabídce příliš dlouho?

 • Při prodeji nemovitosti vsaďte na zkušenosti realitní kanceláře

  Cílem každého prodávajícího je, prodat nemovitost co nejrychleji, inkasovat co nejvyšší cenu a strávit prodejem co nejméně času. Většina majitelů však na začátku stojí před zásadní otázkou. Realizovat prodej na vlastní pěst nebo zvolit prodej přes realitní kancelář.

 • Kdy je lepší financovat hypotékou a kdy stavebním spořením?

  Málokdo z nás má v dnešní době našetřeno tolik financí, aby mohl koupit dům nebo byt, případně realizovat rozsáhlejší rekonstrukci, z vlastních peněz. Mnohem častější je financování pomocí úvěru ze stavebního spoření nebo hypotékou. Kdy je ale lepší využít úvěr a kdy hypotéku?

  Vaše volba závisí na mnoha okolnostech, např. měsíčním příjmu, pracovní smlouvě na dobu neurčitou, možnosti ručit nemovitostí, množství naspořených peněz apod. Dle těchto okolností se Vám buď rozšíří, nebo zúží možnosti realizace.

 • Je lepší prodávat rekonstruovaný nebo nerekonstruovaný byt?

  Rádi byste prodali byt a nevíte, jestli se před tím ještě pustit do rekonstrukce, aby byl u zájemců žádanější, a vy jste mohli nasadit vyšší prodejní cenu? Nebo přemýšlíte nad jednodušší a pohodlnější cestou a byt se pokusíte prodat v současném stavu? Která z variant je lepší?

 • Družstevní bydlení hlásí návrat na výsluní

  ŠŤASTNÝ PÁR PŘEBÍRÁ KLÍČE OD NEMOVITOSTI

  Družstevní bydlení není žádnou novinkou a v České republice je využívané již desítky let. V porevoluční době však u obyvatel převládla touha po vlastnictví nemovitosti a mnoho lidí začalo preferovat nákup bytu do osobního vlastnictví. Tyto roky však již pominuly a družstevní byty opět začínají být žádaným artiklem.

 • Za co všechno musím zaplatit, když kupuji nemovitost?

  Hotovo, právě jste se dohodli, že tento byt koupíte. Je přesně podle představ a cena je pro Vás akceptovatelná. Víte ale, že kupní cena není finální výdaj při koupi nemovitosti? Na jaké poplatky a provize se musíte připravit?

 • Rozhodnutí nejvyššího správního soudu mění přístup Finanční správy k platbě za daň z nabytí nemovitosti

  Prodávající nemovitostí a současně plátci DPH, kteří v období od 1. ledna 2014 do 31. října 2016 zaplatili daň z nabytí nemovitých věcí ze smluvní ceny včetně DPH, nyní mohou podat dodatečné daňové přiznání a požádat o vrácení části daně z nabytí nemovitých věcí. Umožňuje to opakované rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, jehož rozsudek se nyní rozhodla respektovat také Finanční správa ČR.

 • Povinnosti poskytovatele ubytování přes Airbnb

  Airbnb je revolučním trendem v oblasti pronájmu nemovitostí, který získává stále více příznivců, ale i odpůrců. Majitelům přináší velmi zajímavé zisky a turistům výrazně levnější ubytování v žádanějších lokalitách než klasické hotely. Jejich nadšení však zpravidla nesdílí ostatní obyvatelné domu, a proto je dobré se seznámit s pravidly, kterými by se měl řídit každý, kdo uvažuje o poskytnutí nemovitosti ke krátkodobému pronájmu skrze sdílenou ekonomiku.

 • Nástrahy a hrozby při koupi bytu

  Plánujete koupi bytu? Máte jej již vybraný a jste před podpisem smlouvy? Tak možná ještě chvíli vyčkejte a zkuste si ověřit všechny důležité informace o vyhlédnuté nemovitosti. Na co si dát pozor a kam si pro informace zajít?

  Technický stav nemovitosti a společných prostor

 • Jak nejlépe ukončit pronájem bytu

  Zátiší křesílka s lampou v pokoji a na zdi připíchnutý papír s nápisem výpověď

  Asi každý pronajímatel si přeje, aby získal do svého bytu slušné a poctivé nájemníky, kteří dodržují nájemní smlouvu, platí včas a nedostávají se do rozporu s domovním řádem. Taková smlouva o nájmu pak může existovat řadu let a spokojený je pronajímatel i nájemce. Co však dělat v případě, kdy musíte přistoupit k ukončení nájmu? Víte, jakými pravidly se řídit a co je nutné splňovat?

  Dohoda mezi pronajímatelem a nájemcem 

 • Tipy na rychlý prodej nemovitosti

  Při pravidelném pročítání nabídky nemovitostí k prodeji jednotlivých realitních kanceláří téměř vždy narazíte na byty nebo domy, které jsou k mání i několik měsíců. Takové prodeje se stávají pro majitele doslova noční můrou a dost často ve finále i prodělečným obchodem. Jaké kroky učinit, aby se zrovna ten Váš nedostal do skupiny nemovitostí, u kterých je cedule “Na prodej” pokrytá prachem a pavučinami?

 • Práva kupujícího na uplatnění reklamace při koupi nemovitosti

  Stává se to často. Koupíte byt, na který jste šetřili své úspory, platíte hypotéku a po několika týdnech až měsících zjistíte, že ne všechny části nemovitosti jsou v tak perfektním stavu, jak jste si mysleli a jak Vám bylo prezentováno. Jaké kroky můžete v takové situaci podniknout? Existuje vůbec nějaká obrana?

 • Víte, kdo bydlí ve Vámi pronajímaném bytě?

  Pronajímáte byt? A víte, kdo ve vašem bytě ve finále skutečně bydlí? V dnešní době není výjimkou, že pronajmete byt jednomu nájemci a ve finále v něm bydlí další tři osoby, o kterých jste nikdy neslyšeli. Existují nějaká opatření, jak se bránit, pokud si to nepřejete?

 • Pozor na falešné majitele bytů

  Projekt stavby překrytý otazníkem a dvěma vykřičníky

  Určitě jste na ně při shánění pronájmu narazili také. Kompletně zrekonstruované byty v perfektním designovém provedení za více než lákavou cenu v porovnání s ostatními v dané lokalitě a městě. Hned Vás napadne, že v tom bude asi nějaký háček, ale co kdyby nebyl a Vy jste právě propásli skvělou příležitost? Uklidníme Vás, prakticky vždy je v tom nějaký háček a měli byste se mít před takovými nabídkami hodně na pozoru.

 • Ověřte si, kdo je skutečným majitelem kupované nemovitosti

  I při nákupu nemovitosti platí známé pořekadlo „Důvěřuj, ale prověřuj“. Koupit byt či dům do osobního vlastnictví totiž není tak jednoduchou záležitostí, jak se může na první pohled zdát. Ještě před koupí je třeba ověřit vlastnictví kupovaného bytu či domu.

 • Nejdůležitější kritéria pro získání hypotéky

  Šance získat hypotéku a pořídit si vlastní bydlení se díky nízkým úrokovým sazbám v posledních letech otevřela nebývalému množství žadatelů. Tato doba se však zdá být nenávratně pryč a nedávné zvýšení úrokových sazeb, o kterém rozhodla bankovní rada České národní banky, povede podle ekonomů k postupnému zdražování hypoték a dalších úvěrů. Je proto dobré si připomenout, která kritéria jsou pro banku nejdůležitější při udělení kladného rozhodnutí.

  Stabilita finančního příjmu

 • Připravte se na vyšší úrokové sazby hypoték a refinancujte již před ukončením fixace

  Po dlouhých letech, kdy se úroková sazba hypoték pohybovala na téměř nulové hodnotě, lze v příštích měsících až letech očekávat opačný trend, tedy její postupné zvyšování a tím pádem prodražení celého úvěru. Úrokovou sazbu v roce 2018 je momentálně těžké odhadnout. Vše se však bude odvíjet od základní úrokové sazby, kterou stanovuje Česká národní banka (ČNB). Každý majitel hypotéky by proto nejraději refinancoval ještě za výhodných podmínek, ale jak na to, když máte smlouvu s fixní úrokovou sazbou?

 • Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

  Existuje spousta příčin, které mohou z nenadání přidělat velké starosti každému majiteli bytu. Byt může být vykraden, poškozen neopatrným chováním uživatele či znehodnocen přírodními vlivy (povodeň, vichřice apod.). I když zpravidla nedokážeme ovlivnit některou ze zmíněných událostí, můžeme zmírnit negativní dopady problému. Stačí k tomu kvalitní pojištění domácnosti a nemovitosti. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

 • Kdo platí opravy v nájemním bytě?

  Pronajímaný byt je nezřídka poskytnut nájemci včetně vybavení. Nejčastěji pronajímatel v bytě přenechá k užívání spotřebiče jako pračku, ledničku, sporák nebo mikrovlnou troubu. V některých případech pak dokonce televizor a další elektroniku. Co když se ale takové zařízení porouchá? Kdo zaplatí opravu a jak v takovém případě postupovat?

 • Od ledna 2018 se vrací do hry předkupní právo spoluvlastníků

  Až do 31.12.2017 bylo možné, aby každý vlastník prodal svůj vlastnický podíl komukoliv bez souhlasu a přednostního nabídnutí podílu ostatním vlastníkům. Od 1.1.2018 se díky zákonu č. 460/2016 Sb., kterým se novelizuje občanský zákoník, vrací předkupní právo spoluvlastníků nemovité věci.

 • Může pronajímatel zakázat nájemníkovi přepis trvalého bydliště?

  Trvalé bydliště v praxi obklopuje hodně mýtů. Velké množství pronajímatelů se obává, že pokud si nájemník nechá do pronajatého bytu přepsat své trvalé bydliště, bude do budoucna „nevyhoditelný“, a proto se tomu mnohdy snaží bránit. Je však takový výklad správný?

  Trvalé bydliště v bytě pronajímatele požadují nájemci z mnoha důvodů:

 • Jste připraveni na GDPR?

  Asi každý z nás v poslední době slyšel o novém obecném nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR (angl. General Data Protection Regulation). Jedná se o novou revoluční legislativu EU, která výrazně zvýší ochranu osobních údajů občanů. Jak zasáhne svět realit?

 • Pronájem pokojů v Brně

  Tento projekt mě od začátku zaujal svým potenciálem a bavilo nás vymýšlet, jak jej správně využít. Jednalo se o činžovní dům složený ze 4 bytů a 3 nebytových prostor, který se upravoval k pronájmu. Například z původních 4 pokojů v bytě jsme vytvořili pokojů 5. Díky rekonstrukci a drobným úpravám jsme získali možnost vyššího ročního pronájmu. Roční rozdíl mezi standardním pronájmem a výsledkem naší práce činí 168 000 Kč.

  Kraj: 

  Jihomoravský

  kraj_kod: 
  CZ062
  Nemovitost: 
 • Kde byste bydleli vy? Která část Prahy u vás vede...

  Kde se nejvíc prodávají byty? Vede Praha 5 a Praha 9

  O tom, že je o byty v Praze stále větší zájem, není pochyb. Ale která část hlavního města vede ve výběru lokality při koupi nemovitosti? Podívejte se, jak dopadla každoroční analýza Institutu plánování (IPR) a rozvoje Prahy. Byty na Praze 5 versus byty na Praze 9

 • Proč a jak investovat do nemovitostí?

  Pokud se aktuálně nacházíte v situaci, kdy přemýšlíte o tom, jakým způsobem ideálně investovat do své budoucnosti, jednou z vašich možností je určitě nemovitost.

  Ačkoliv investice do nemovitosti možná nezní jako nejpopulárnější volba, historicky se k ní většina investorů pravidelně uchyluje. Koupě nemovitosti za účelem zisku je dlouhodobě velmi oblíbenou konzervativní investicí, která se vyznačuje dlouhodobou stabilitou.

 • Předmanželská smlouva kvůli nemovitosti? Rozhodně ano!

  Předmanželskou smlouvu uzavírá stále více párů. Už dávno se nebere jako projev nedůvěry, ale jako snadnější a chytřejší řešení budoucnosti. Vždyť v dnešní době se rozvádí až 50 % párů. Co ve smlouvě nesmí chybět?

 • Byt k pronájmu v Praze

  Byt v Praze je jedním z menších, o dispozici 1+1. Byla to zajímavá výzva, se kterou jsem chtěl pomoci. Vyřešili jsme zde několik konstrukčních nedostatků, byt opravili, vymalovali a hezky vybavili. Vzhledem k tomu, jak se mi líbil, rozhodli jsme se majiteli slíbit, že mu budeme garantovat pravidelné nájemné bez ohledu na obsazení bytu. Dokonce jsem našel i dobrého dlouhodobého nájemníka. Zkrátka vše dopadlo ještě lépe, než jsem čekal.

  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Byt na Smíchově

  Pražský Smíchov je dlouhodobě vyhledávaná lokalita. A samozřejmě se zde vyskytují velmi zajímavé starší prostory, které potřebují jen trochu péče. V tomto případě jsme se s majitelem rozhodli pro lehkou rekonstrukci a obnovení prostor. Dále jsme byt kompletně vybavili kvalitním nábytkem a moderními spotřebiči. A jelikož majitel nemá moc času, zajišťuji pro něj také správu pronájmu. Díky tomu nyní pouze dostává peníze a pronájem probíhá bez starostí.

  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Je koupě nemovitosti risk nebo zisk?

  Jak investovat peníze: Je koupě bytu risk nebo zisk

  Co lidi láká, že kupují nemovitosti? A proč se naopak objevují “skeptici”, kteří by do nemovitosti neinvestovali ani korunu, i když mají na účtě miliony? Podívejte se na rizika a případné zisky z koupě bytu či domu.

 • Jaká jsou úskalí nákupu bytu podle plánku?

  Nemůžete se dočkat svého nového bytu, protože víte, jak bude podle plánku vypadat? Věříme, že ta zvědavost je obrovská, ale zkuste si byt nekupovat jen podle plánků. Zkuste si prostor představit, a připravte si pro developery ty správné otázky.

 • Jak se připravit na pronájem bytu

  Na co si dávat pozor, když pronajímáte byt

  Rozhodli jste se investovat do koupě bytu a následně ho pronajmout? Nebo už nemovitost vlastníte a chcete z ní mít měsíční příjem v podobě výhodného pronájmu? Přinášíme několik užitečných tipů, jak zájemce o pronájem neodradit a naopak svůj byt ukázat v tom nejlepším světle.

 • Neplatí vám nájem? Tipy, jak vystěhovat nájemníky

  Vedlejší příjem z pronájmu bytu? Skvělá představa,že? Ale stát se “domácím” může mít svá úskalí. Vybrat si správného nájemníka, není jednoduché. Ale v případě, že se mezi vámi objeví nějaké neshody v pozdější době, ještě těžší je nájemníky vystěhovat. Pokud tedy nevíte, jak na to…

 • Jak mít garantovaný nájem a získat ho i 13krát ročně?

  Majitelé pronajímaných nemovitostí si přejí, aby jejich výnosy z pronájmu byly co nejvyšší a také stabilní, ale přitom je administrativa spojená se zajištěním nájemníků a chodem domů či bytů prakticky nezatěžovala. Jaké jsou možnosti mít zajištěný garantovaný měsíční nájem a ještě získat další finanční prostředky během roku? Ptáme se jednatele společnosti Tvůjsprávce.cz pana Bc. Michala Rambouska, co znamená, že garantují měsíční platbu nájemného a jak to funguje, když chcete získat minimálně 13 nájmů ročně.

 • Petr Vomastek o jeho nové knize Realitní naděje

  Realitní naděje nabízí čtenáři realistický vhled do činnosti a fungování tuzemského realitního makléře na špičkové úrovni. Mým záměrem při psaní bylo čtenáře zbavit iluze o tom, do jaké míry je úspěch realitního makléře předurčený, tj. vrozený. Neváhám popsat vše včetně mých vnitřních zápasů, aby bylo zřejmé, jak často jsem selhával a jaké následky to během mé profesní poutě přinášelo.

 • První schůzka s makléřem: Na jaké otázky se zeptat?

  Otázky pro makléře

  Ve všech vyspělých státech je běžné, že lidé mají své lékaře, účetní, finanční poradce a i své realitní specialisty. Tuto skutečnost si pomalu začínají uvědomovat i majitelé nemovitostí u nás. Jak ale vybrat kvalitního a schopného realitního makléře?

 • Starší budova s vedlejšími hospodářskými budovami a zahradou

  Nemovitost patřila do spoluvlastnictví dvou sester. Jedna z majitelek v domě bydlela se svými pěti dětmi, druhá požadovala finanční vyrovnání za svoji polovinu majetku. Prodej domu byl v této situaci jediným řešením. Před prodejem jsem navíc zjistila nesrovnalosti v zápisu na katastrální mapě. Bylo tedy nezbytné nejprve nechat provést  geometrické zaměření skutečného stavu nemovitosti a následně projednat a nechat schválit na místně příslušném stavebním úřadu.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Středočeský

  kraj_kod: 
  CZ020
  Nemovitost: 
 • Prodej pozemku s plánem stavby

  Prodej a nákup pozemku představuje nejistotu protože skrytá rizika. Abych rizika minimalizovala, vždy zajišťuji prodej pozemků i s technickými informacemi a zárukami. V případě prodeje zahradního domku v zahrádkářské kolonii u Rudné se jednalo o výjimečnou investici. Prodávající potřebovala rychle získat peníze na stavbu domu v jiném městě. Od rodičů získala malou zahradu s  domkem v zahrádkářské kolonii, její tržní hodnotu neznala.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Středočeský

  kraj_kod: 
  CZ020
  Nemovitost: 
 • Prodej bytu s vybavením

  Nabídka prázdného bytu ve srovnání s bytem moderně zařízeným je vždy úspěšnější. Z toho důvodu spolupracuji s kolegyní - bytovou designérkou a byty před prodejem upravujeme. V pražské Troji jsme zařídili celý byt nejen nábytkem, ale i dekoracemi. Intenzivním marketingem, a to včetně uveřejnění  krátkého reklamního videa na sociálních sítích, jsme majitelce získali o 350.000 Kč vyšší prodejní cenu ve srovnání s tržním odhadem vycházejícím z cenové mapy podle údajů na katastrálním úřadu.

  Činnost: 
  Kraj: 

  Praha

  kraj_kod: 
  CZ010
  Nemovitost: 
 • Prodej nebo pronájem: co je výhodnější?

  Prodej nebo pronájem: co je výhodnější?

  NABÍZÍME Vám prodej zařízeného bytu 2+1 v cihlovém domě ve třetím patře bez výtahu. Byt o útulné výměře 63m² v ul. Vinohradská na Praze 2, je v osobním vlastnictví majitele. Byt disponuje balkonem. K bytu náleží jedna sklepní kóje. U domu je dostatek parkovacích míst. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat… podobných inzerátů jste v životě jistě viděli stovky, ale právě teď řešíte situaci BYT, či NÉ BYT? Nechte si od profesionálů poradit, zda pro vás bude výhodnější prodat nebo pronajmout byt.

 • Češi pojem osobní realitní makléř příliš neznají. Proč by ale měli?

  Dnes už je běžné, že své zdraví svěřujeme lékařům, v případě smluv žádáme o pomoc právníky, ale co v případě nemovitostí? Není důvod si nedopřát kvalitní služby i v této rovině. Proč je v České republice pojem osobní realitní makléře tak málo známý? Co vše se za ním skrývá a proč je dobré mít někoho takového uloženého ve svém mobilu, i když zrovna neprodáváte nebo nekupujete nemovitost?

 • Je na trhu opět realitní bublina?

  Již od konce loňského roku 2017 je v mediích velmi často komunikováno téma "realitní bublina". Články a komentáře některých novinářů, kteří sledují vlastní cíle a ovlivňují vnímání věřejnosti ve svůj prospěch, bohužel v převážné míře převyšují sledovanost rozumných názorů opravdových odborníků.

  Jako realitní makléř se s Vámi dovolím podělit o svůj názor.

  Hypotéku je težší získat

 • Jak udělat z vašeho bytu horké zboží a prodat za víc peněz

  designér zvedne cenu prodávané nemovitosti

  Je vám známý pojem “home staging”? Pokud ne a prodáváte byt, tento trend by vám neměl být cizí. Přizvat před prodejem bytu designéra se vám vyplatí. Pravda, poptávka po bytech je velká, ale může se stát, že se z vašeho prodávaného bytu stane “ležák”, případně ho bez snížení ceny neprodáte. Home staging zvedne cenu vašeho bytu a urychlí jeho prodej. V čem ještě pomůže?

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Investice