Ivo Kristovič

Ivo
Kristovič
Realitní kancelář / Firma: 
ADOMUS - reality jinak
Preferované lokality: 
Profi profil: 
Základní informace: 
Realitní trh je v současné době přesycen rádoby realitními makléři a vím z vlastní zkušenosti, že toto velmi negativně ovlivňuje náhled na všechny makléře. Proto se snažím svým profesionálním přístupem a svými znalostmi, být normální a přirozený, ve svých klientech nehledat jen zdroj příjmu, ale prioritně jim nabídnout pomoc s prodejem, či pronájmem jejich nemovitosti a vše vyřešit k jejich spokojenosti.

Výběr z obchodovaných nemovitostí

 • Prodej bytu 3+1 v Milovicích

  Prodej tohoto bytu probíhal standardním způsobem i když trochu delší dobu. Ta byla ovlivněna tím, že zájemce kupoval byt na hypotéku a potřeboval splnit podmínku zaměstnanosti, resp. pracovní smlouvou na dobu neurčitou a minimálně třemi měsíci v zaměstnání. Vše však dopadlo ke spokojenosti jak kupujících, tak i prodávajících.

  Činnost: 
  Nemovitost: 
 • Prodej bytu 3+1 v Praze 5 na Barrandově

  Prodej tohoto bytu byl podmíněn sehnáním pronájmu menšího bytu, ale ve stejné lokalitě, pro původního majitele. Nejdříve se nám podařilo najít zájemce, se kterým jsme se dohodli na podmínkách obchodu a následně jsme i sehnali velice pěkný byt původní majitelce. Vše se podařilo sesynchronizovat tak, aby ani jedna ze stran nebyla poškozena. V současné době již noví vlastních maji byt zrekonstruovaný.

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 
 • Prodej domu v Řepíně

  Při prodeji tohoto domu jsme museli provést několik nadstandardních úkonů ve spolupráci s majiteli. K domu totiž patřilo více pozemků a na dvou z nich byli i dva vlastníci, přičemž jeden z vlastníků byl v exekuci. Kontaktovali jsme proto daného exekutora, abychom se dohodli jednak na vyplacení exekuce a dále na podmínkách dražby, kam se musel majitel přihlásit. Dále na pozemcích byly evidovány zemědělské stavby, které ve 40 letech byly odstraněny. Zde jsme vstoupili v jednání z místním stavebním úřadem se žádostí o vydání potvrzení o neexistenci stavby, které jsme následně vložili na Katastr nemovitostí. Vše dopadlo dobře ke spokojenosti všech zůčastněných stran a noví majitelé si již postupně dům upravují k obrazu svému.

  Činnost: 
  Nemovitost: 
 • Prodej dvougeneračního domu v Horních Počernicích

  Při prodeji tohoto domu jsme museli provést několik dalších kroků, které byly nad klasický rámec prodeje. Část přistaveného domu totiž nebyla zapsána na Katastru nemovitostí a navíc muselo ještě proběhnout jednání s MČ o užívání stavby a dále zde musela být udělena i výjimka týkající se přístřešku, který nebyl zanesen do projektu. I přes průtahy se prodej zdařil a noví vlastníci jsou z nákupu domu velice spokojeni.

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 
 • Prodej dvougeneračního domu 6+2kk v Benicích

  Prodej tohoto domu byl trochu oříšek s ohledem na jeho dispozici, jednalo se o třípodlažní atipický dům. I přes skutečnost, že se šlo o dvougenerační dům, který měl dvě bytové jednotky se samostatnými vchody, prodej byl relativně obtížný. Nakonec se však prodej zdařil a i za rozumnou cenu. Úspěšnost prodeje byla podpořena jednak lokalitou, ale také velice korektním jednáním majitelů.

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 

ČLÁNKY

 • Může pronajímatel zakázat nájemníkovi přepis trvalého bydliště?

  Trvalé bydliště v praxi obklopuje hodně mýtů. Velké množství pronajímatelů se obává, že pokud si nájemník nechá do pronajatého bytu přepsat své trvalé bydliště, bude do budoucna „nevyhoditelný“, a proto se tomu mnohdy snaží bránit. Je však takový výklad správný?

  Trvalé bydliště v bytě pronajímatele požadují nájemci z mnoha důvodů:

 • Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

  Existuje spousta příčin, které mohou z nenadání přidělat velké starosti každému majiteli bytu. Byt může být vykraden, poškozen neopatrným chováním uživatele či znehodnocen přírodními vlivy (povodeň, vichřice apod.). I když zpravidla nedokážeme ovlivnit některou ze zmíněných událostí, můžeme zmírnit negativní dopady problému. Stačí k tomu kvalitní pojištění domácnosti a nemovitosti. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

 • Pozor na falešné majitele bytů

  Projekt stavby překrytý otazníkem a dvěma vykřičníky

  Určitě jste na ně při shánění pronájmu narazili také. Kompletně zrekonstruované byty v perfektním designovém provedení za více než lákavou cenu v porovnání s ostatními v dané lokalitě a městě. Hned Vás napadne, že v tom bude asi nějaký háček, ale co kdyby nebyl a Vy jste právě propásli skvělou příležitost? Uklidníme Vás, prakticky vždy je v tom nějaký háček a měli byste se mít před takovými nabídkami hodně na pozoru.