Ing. Stanislav Durchánek

REFERENCE

 • Dana Holadova 25. Červen 2018 - 20:37

  Pana Durchánka mohu doporučit všem, kteří si chtějí pronajmout byt/nemovitost nebo naopak chtějí byt/nemovitost sami pronajmout. Je to profesionál na svém místě. Na pana Durchánka je 100% spolehnutí, je flexibilní, spolehlivý, vždy nápomocný. Perfektní klientský přístup a perfektně odvedená práce. Velice ráda jsem s panem Durchánkem spolupracovala. Velmi rychle mi zajistil pronájem bytu a vše bylo v naprostém pořádku. Tak jak slíbil, tak se stalo. Moc děkuji. Dana Holadová, Praha 5.

  Durchánek Stanislav 7593

Výběr z obchodovaných nemovitostí

 • PRODÁNO: Byt 2+kk, 51,5 m2, Praha 4-Nusle, ul. Žateckých

  Reference od bývalé majitelky tohoto bytu, paní Dubcové: "Dobrý den pane Durchánku, chtěla bych Vám dodatečně poděkovat za služby spojené s prodejem mého bytu 2+kk v Praze 4-Nuslích. Vše proběhlo s naprostou profesionalitou – od kontaktovaní klientů až po předání bytu samotného. Vaše služby vřele doporučuji."

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 
 • PRONAJATO: Byt 2+kk, 43 m2, Praha 10-Strašnice

  Tento byt byl v pořadí již pátý, který jsem majiteli tohoto domu pomohl pronajmout. Své společné bydlení zde nalezl mladý český pracující pár. Velikou přidanou hodnotou domu je zahrada, kterou mohou nájemníci domu užívat k relaxaci či např. grilování.

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 
 • PRONAJATO + MÁM VE SPRÁVĚ: Byt 2+kk s balkonem, Praha 4, u metra Pražského povstání

  Tento byt jsem převzal do správy v březnu 2017. Nejprve jsem vyřešil výměnu nefunkčního bojleru a připravil byt k pronájmu. Za pár dní jsem našel vhodné nájemníky - mladou rodinu s 1 dítětem. V průběhu nájmu jsem vyřešil opravu topení a sporáku a zpracoval i vyúčtování záloh za domovní služby. Nájemníci i majitel jsou spokojení. Na majiteli je jen každý měsíc zkontrolovat, že došel nájem. O vše ostatní se starám já.

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 
 • PRONAJATO: Byt 4+1, 104 m2 + dvě terasy, Praha 5-Smíchov, ul. Holečkova

  Tento byt jsem pronajal již podruhé. Byt má 4 neprůchozí pokoje, a tak láká skupiny mladých lidí (často absolventů VŠ), pro které je výhodnější bydlet pohromadě s kamarády, než aby každý měl pronajatu garsonku někde jinde. Navíc jsou tu dvě velice prostorné terasy s výhledem do zeleně a je to pár minut na metro Anděl. Zkrátka ideální bydlení pro mladé lidi. Majitelka je s nimi spokojena :).

  Činnost: 
  Kraj: 
  Nemovitost: 

Stránky

Diskuse

 • Jednání v rozporu s nájemní smlouvou - nájemník porušuje noční klid, obtěžuje sousedy, neplní smluvní závazky... Co mohu dělat? Komentář 07.01.2019 - 18:21

  Opět – komunikovat, sjednat nápravu. Při vážnějších problémech dát výpověď či uzavřít dohodu o ukončení nájmu.

 • Nájemník neplatí nájemné, co mám dělat? Komentář 07.01.2019 - 18:20

  Komunikovat (ideálně doporučenými dopisy), zjišťovat důvody, proč nájemník neplatí nájemné, upozornit ho na možnost výpovědi, uzavřít dohodu o uznání dluhu a o ukončení nájmu (ideálně formou notářského zápisu s přímou vykonatelností).

 • Jak určím správnou cenu bytu? Komentář 07.01.2019 - 18:18

  Nejjednodušší je obrátit se na odborníka, který v dané lokalitě působí již několik let a danými nemovitostmi se zabývá. Je možné se také porovnat srovnatelné nemovitosti v nabídkách realitních kanceláří, případně samoprodejců, přičemž platí, že inzerované ceny bývají zpravidla o 5-25 % vyšší než reálné prodejní ceny. Dále jsou tu cenové mapy, které využívají reálné ceny, za které se nemovitosti prodaly. 

 • Jak postupovat, když chci dát nájemníkovi výpověď? Komentář 07.01.2019 - 18:18

  Skončení nájmu bytu upravují paragrafy 2285 až 2296 Občanského zákoníku. Výpověď ze strany pronajímatele je zpravidla 3 měsíční, musí být písemná, pouze z definovaných důvodů a nájemce musí být poučen o tom, že má právo vznést proti výpovědi námitky a navrhnout přezkoumání oprávněnosti podání výpovědi soudem.
  Při porušení povinností nájemce zvlášť závažným způsobem může nájemce dostat výpověď bez výpovědní doby a je povinen odevzdat byt bez zbytečného odkladu (max. do 1 měsíce od skončení nájmu).

 • Jak postupovat, když chci zvýšit nájem? Komentář 07.01.2019 - 18:16

  Nejjednodušší je to při jednání o prodloužení nájmu, i proto doporučuji uzavírat nájemní smlouvy na roční období. I mimo to však pronajímatel může nájem zvýšit – musí se však s nájemníkem dohodnout (nebo pokud se dohoda nedaří, může se obrátit na soud pro určení výše nájemného). 

Stránky