Jak udělat z vašeho bytu horké zboží a prodat za víc peněz

 
designér zvedne cenu prodávané nemovitosti

Co je home staging

Tento pojem lze představit jako profesionální přípravu a prezentaci vaší nemovitosti na prodej nebo pronájem. V USA je služba home stagingu známá už od 80. let. Velkou rychlostí se rozšířila i do Evropy. Největší popularitu sklízí ve Velké Británii.

Co nabízí:

  • půjčka nábytku po dobu prodeje, případně k nafocení inzertních fotek
  • půjčka dekorativních předmětů po dobu prodeje
  • odvezou nábytek do skladu
  • nabízí i možnost uskladnění nábytku
  • upraví byt do atraktivní podoby
  • získáte od nich rady a tipy, kde případně nakoupit doplňky a nábytek
  • propojí vás se spolehlivými řemeslníky 

A jak probíhá takové setkání s designérem? Během konzultace získáte doporučení, které si můžete zařídit sami, případně se na úpravu vrhne home stager sám. Cenově se tato služba pohybuje okolo 1800 Kč na hodinu. Ale ne vždy platíte home stagera vy...

Home staging je zárukou rychlejšího prodeje

Stává se, že chcete byt prodat rychleji a je vám jedno, že půjdete s cenou dolů. Přesto byste neměli podceňovat sílu designérské ruky. Průzkumy potvrzují, že byty, které před prodejem upraví designéři,  se prodají o 75 % rychleji, než bez designérského oka. 

Designér zvedne cenu bytu

První, co vás napadne, když se řekne spolupráce s designérem, jsou další náklady. Komu by se chtělo investovat do nemovitosti, kterou chce prodat. Někteří realitní makléři, či realitní kanceláře tuto službu nabízí dokonce zdarma. 

Všeobecně se uvádí, že po zásahu designéra, se cena bytu zvedne až o 10 %. Rozhodně nebudete muset jít s bytem pod cenu, naopak. Vaše původní cena se v konečném výsledku bude pohybovat o desítky, někdy i stovky tisíc více. 

Zaujmout na první dobrou

Vybavte si, jak byste kupovali nemovitost vy. Otevřete si řadu inzerátů a první na řadě je vizuální kontakt. Všímáte si fotek. A je pravda, že zájemci si dokážou udělat názor na nemovitost už v prvních dvou minutách. První dojem je důležitý. A určitě budou fotky a vůbec samotná návštěva úspěšnější, pokud bytu dodáte trochu té “vyladěné” atmosféry.

Vyjít z řady inzerátů nemovitostí

Webů s realitami je celá řada a inzerátů s nemovitostmi ještě víc. Pokud budete mít interiér upravený od profesionálů, samotné fotky budou už třešničkou na dortu. Prezentace vašeho inzerátu tak bude vidět okamžitě a vy se vymaníte z řad prodávaných bytů.

Působivý interiér

Cílem práce designéra v případě prodeje nemovitosti je nepodtrhovat osobité rysy objektu a vytvořit dojem interiéru, který je atraktivní pro široký okruh zájemců. 

Designér vám zařídí byt k prodeji

Prodáváte zcela nezařízený byt, pak není důvod, abyste na fotkách měli čtyři holé stěny bez nábytku. Každý kupující si rád představí, jak lze byt zařídit. Jestli se do obývacího pokoje vejde rohová sedačka a případně v ložnici uložíte velkou postel. Kromě toho, že vám vybavení designéři půjčí, ještě jej vhodně rozmístí, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější. 

Ušetříte peníze

Jestli se chystáte prodat starší nemovitosti a máte strach, že bez případné rekonstrukce se byt neprodá, pak nemějte strach. Home staging si poradí. Často pár drobností udělají byt atraktivnější, než kdybyste vybourali celou příčku. Získáte, co potřebujete a ještě ušetříte peníze.

Návrat investice

Pokud designér není součástí služeb vámi vybrané realitní kanceláře, případně ji nenabízí makléř, rozhodně se do práce designéra investovat vyplatí. Cena nemovitostí se zvýší oproti nákladům několikanásobně. 

Nevíte si rady s prodejem bytu a hledáte pomoc? Najděte si svého šampiona na našem portálu.

Relevantní odkazy