Hezké fotky prodávají. Jak správně nafotit nemovitost?

 
Jak správně nafotit nemovitost?

Přemýšlíte o prodeji nebo pronájmu bytu, domu či jiné nemovitosti? Připomeňte si s makléřkou Ivou Mizlerovou pár důležitých kroků při prodeji a pronájmu nemovitosti, i toho, jak nejlépe nafotit nemovitost. Fotografie standardně patří k inzerovaným nemovitostem a pokud fotky chybí, nabízené nemovitosti se stávají zamčenými dveřmi bez klíčů.

Jak nafotit byt, dům a další nemovitosti?

Pokud zrovna nejste profesí fotograf, který ví, jak má dobrá fotka vypadat, a přesto potřebujete profesionálně nafotit nemovitost, jistě se vám bude hodit pár triků, jak nejlépe na to:

  • Začněte úklidem a odstraněním osobních věcí, jako je kosmetika, rodinné fotografie, suvenýry, hračky, časopisy, kabáty z věšáků, použité ručníky i utěrky, obuv na rohožce, porcelán, vázičky a další. Zdi by měly být čisté a pracovní plochy uspořádané. Z fotografie by měla zářit především čistota a vzdušnost prostoru pro představivost o novém bydlení.

HOME STAGING – zvyšte cenu nemovitosti

Zaměřte se na dokonalý HOME STAGING, který zvýší atraktivitu nabízené nemovitosti pro potenciální zájemce, a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by ztěžovaly představu o bydlení.

  • Vyfoťte všechny místnosti včetně přilehlých součástí nemovitosti a věnujte jednu fotografii i venkovní části nemovitosti. Jedna fotka by měla být ústřední a pro shlédnutí inzerátu bude rozhodovat, dejte si proto záležet a myslete na to, že zrovna nově zrekonstruovaný WC koutek by to být nemusel. Nebojte se fotit, a jako bonus přiložte k prezentaci i půdorys nemovitosti.
  • Pro focení bytu, domu a jiných nemovitostí zvolte denní světlo a pořízené fotografie budou perfektní. Místnosti budou vypadat prostornější, pokud budete mířit do rohů. Nefoťte napřímo proti sklu, zrcadlům a oknům, protože odrážejí světlo a fotky by byly tmavé. Foťte nejlépe na šířku jednotlivé části a nesnažte se vše zachytit v jedné fotce. Všímejte si detailů a zdůrazněte je na fotografiích.
  • Zapomeňte na rozmazané fotografie, i na ty „jen trošičku“ rozmazané, pro prezentaci se hodí jen ty nejlepší, a to kvalitně ostré, aby maximálně zaujaly. Dbejte na to, aby fotky byly rovně, popřípadě je upravte. Upravujte s mírou, aby fotografie vypadaly stále autenticky.

Jak fotit reality?

Focení realit s sebou nese stejná základní pravidla, jak vyfotit nemovitost. Každá fotografie by měla dávat smysl, a proto vyzdvihněte všechny výhody dané reality, jako je půdorys, výhled, přilehlá zahrada, prostorná terasa, sklepní prostory, úložné prostory, garáže, parkovací místa, lokalita, vnější fasáda a další. Čím více výhod, tím vyšší úspěšnost.

Kvalitní či přímo profesionální fotografie vám pomohou nemovitost dříve prodat, a proto jim věnujte čas, který si zaslouží do úspěšného finále.

Hezké fotky prodávají, nechte fotky mluvit za vás - Championreality.cz.

Relevantní odkazy

Činnost: